10-W typical 2-channel audio power amplifier for stereo systems
Housing: SIP-12H
Manufacturer: Sanyo
Amplifier, SIP-12H
€4.58LA 4282
Technical information
| General | |
|---|---|
| Model | Amplifier |
| Type | Audio |
| Design | 2 channels |
| Mounting form | SIL-12 |
| Other | |
| Temperature range | -20 ... +70 |
| Electrical values | |
| Supply voltage | Up to 45 VDC |
| Igf | 30 - 100 mA |
| Performance | 25 W |
| Manufacturer specifications | |
| Manufacturer | SANYO |
| Manufacturer ID | LA4282 |
| Weight | 0.0042 kg |
| RoHS | conform |
| EAN/GTIN | 9900000099244 |
| HS-Code | 85423310 |
Safety information
Responsible person for the EU
Economic operator established in the EU, who ensures that the product complies with the required regulations:
reichelt elektronik GmbH
Elektronikring 1
26452 Sande, DE
[email protected]
https://www.reichelt.de