Differential amplifier
- 1x
- 270 MHz
- Housing: SO-8
Differential amplifier, 1-fold, 1090 V/µs, 270 MHz, SO-8
€8.68AD 8130 AR
Technical information
| General | |
|---|---|
| Type | 1-fold |
| Model | Differential amplifier |
| Channels | 1 |
| Mounting form | SO-7 |
| Other | |
| Temperature range | -40 +85 |
| Electrical values | |
| Supply voltage | ±5 - ±12 VDC |
| Frequency range | 270 MHz |
| Slew rate | 1090 V/µ sec |
| Input voltage | 1,25 - 3,8 VDC |
| Output voltage | 1,1 - 3,9 V DC |
| Igf | 9,9 - 10,6 mA |
| Frequency | 200, 270 MHz |
| Manufacturer specifications | |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Manufacturer ID | AD8130ARZ |
| Weight | 1.0E-4 kg |
| RoHS | conform |
| EAN/GTIN | 9900001079474 |
| HS-Code | 85423310 |
Safety information
Responsible person for the EU
Economic operator established in the EU, who ensures that the product complies with the required regulations:
Analog Devices GmbH
Otl Aicher Str. 60-64
80807 München, DE
adi-germanyanalog.com
https://www.analog.com