STK 4142 II
HYBRID
€23.92STK 4142 II
Technical information
| General | |
|---|---|
| Model | AF power amplifier |
| Design | 2 channels |
| Mounting form | Thick-film - hybrid |
| Electrical values | |
| Supply voltage | ± 26.0 VDC |
| Output power | 25 + 25 W |
| Frequency range | 20 50000 Hz |
| Manufacturer specifications | |
| Manufacturer | SANYO |
| Manufacturer ID | STK4142II |
| Weight | 0.0277 kg |
| RoHS | conform |
| EAN/GTIN | 9900000196226 |
| HS-Code | 85423990 |
Safety information
Responsible person for the EU
Economic operator established in the EU, who ensures that the product complies with the required regulations:
reichelt elektronik GmbH
Elektronikring 1
26452 Sande, DE
[email protected]
https://www.reichelt.de