Motor driver
- 2x
- Reversible
Housing: HSIL-10
Motor driver, reversible, HSIL-10
€4.19BA 6219 B
Technical information
| General | |
|---|---|
| Model | Driver |
| Type | Motor driver |
| Design | Reversible |
| Mounting form | SIL-10 |
| Electrical values | |
| Supply voltage | 8 - 18 VDC |
| Input voltage | 1,2 - 6,5 VDC |
| Output voltage | -0,3 - 18 V DC |
| Output Current | 2.2 A |
| Other | |
| Temperature range | -20 +75 |
| Manufacturer specifications | |
| Manufacturer | ROHM |
| Manufacturer ID | BA6219B |
| Weight | 0.0029 kg |
| RoHS | conform |
| EAN/GTIN | 9900000047771 |
| HS-Code | 85423990 |
Safety information
Responsible person for the EU
Economic operator established in the EU, who ensures that the product complies with the required regulations:
ROHM Semiconductor GmbH
Karl-Arnold-Str. 15
47877 Willich, DE
[email protected]
https://www.rohm.com