Operational Amplifiers
Operational Amplifier, 1x, 1.8 MHz, 3 V/µs, MSOP-10
€13.11AD 820 ARMZ
Technical information
| General | |
|---|---|
| Type | Operationsverstärker |
| Model | Operational amplifier |
| Channels | 1 |
| Mounting form | MSOP-10 |
| Other | |
| Temperature range | -40..+85 |
| Electrical values | |
| Supply voltage | 5.0 ... 30, ±2.5 ... ±15 VDC |
| Frequency range | 1.8 MHz |
| Slew rate | 3 V/µ sec |
| Manufacturer specifications | |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Manufacturer ID | AD820ARMZ |
| Weight | 5.0E-4 kg |
| RoHS | conform |
| EAN/GTIN | 9900003459519 |
| HS-Code | 85423310 |
Safety information
Responsible person for the EU
Economic operator established in the EU, who ensures that the product complies with the required regulations:
Analog Devices GmbH
Otl Aicher Str. 60-64
80807 München, DE
adi-germanyanalog.com
https://www.analog.com