Operational amplifier
- 2x
- Picoampere input
- Bipolar
- Housing: SO-8
Operational amplifier, 2-fold, 0.15 V/µs, 800 kHz, SO-8
€8.74AD 706 JR
Technical information
| General | |
|---|---|
| Type | Picoampere input, bipolar |
| Model | Operational amplifier |
| Channels | 2 |
| Mounting form | SOIC (R-8) |
| Other | |
| Temperature range | 0 +70 |
| Electrical values | |
| Supply voltage | ±2 - ±18 VDC |
| Frequency range | 0.8 MHz |
| Slew rate | 0.15 V/µ sec |
| Input voltage | ±13,5 - ±14 VDC |
| Output voltage | ±13 - ±14 V DC |
| Igf | 0,75 - 1,2 mA |
| Manufacturer specifications | |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Manufacturer ID | AD706JRZ |
| Weight | 1.0E-4 kg |
| RoHS | conform |
| EAN/GTIN | 9900000392895 |
| HS-Code | 85423310 |
Safety information
Responsible person for the EU
Economic operator established in the EU, who ensures that the product complies with the required regulations:
Analog Devices GmbH
Otl Aicher Str. 60-64
80807 München, DE
adi-germanyanalog.com
https://www.analog.com