Operational amplifier
- 2x
- High-speed BIFET
- Housing: DIP-8
Operational amplifier, dual, HS-BIFET, DIP-8
€14.31AD 712 JN
Technical information
| General | |
|---|---|
| Type | Precisions high-speed BIFET |
| Model | Operational amplifier |
| Channels | 2 |
| Mounting form | 8-Pin Plastic DIP (N-8) |
| Other | |
| Temperature range | 0 +70 |
| Electrical values | |
| Supply voltage | ±4.5 ... ±18.0 VDC |
| Frequency range | 3,0 - 4,0 MHz |
| Slew rate | 16 V/µ sec |
| Input voltage | ±4 - ±18 VDC |
| Igf | 5 - 6,8 mA |
| Frequency | 0.2 MHz |
| Manufacturer specifications | |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Manufacturer ID | AD712JN |
| Weight | 4.0E-4 kg |
| RoHS | conform |
| EAN/GTIN | 9900000038427 |
| HS-Code | 85423310 |
Safety information
Responsible person for the EU
Economic operator established in the EU, who ensures that the product complies with the required regulations:
Analog Devices GmbH
Otl Aicher Str. 60-64
80807 München, DE
adi-germanyanalog.com
https://www.analog.com