2.3-W audio power amplifier
Housing: DIL-12
Manufacturer: Samsung
Power amplifier, DIL-12
€3.43KA 2206 B
Technical information
| General | |
|---|---|
| Model | Amplifier |
| Type | Audio |
| Design | 2x |
| Mounting form | DIP-12 |
| Other | |
| Temperature range | -20 ... +70 |
| Electrical values | |
| Supply voltage | 9.0 ... 11.0 VDC |
| Igf | 40 - 55 mA |
| Performance | 2.3 W |
| Manufacturer specifications | |
| Manufacturer | SAMSUNG |
| Manufacturer ID | KA2206B |
| Weight | 0.0013 kg |
| RoHS | conform |
| EAN/GTIN | 9900000091071 |
| HS-Code | 85423310 |
Safety information
Responsible person for the EU
Economic operator established in the EU, who ensures that the product complies with the required regulations:
Samsung Electronics GmbH
Frankfurter Straße 2
65760 Eschborn, DE
[email protected]
https://www.samsung.com/de/support/#contact