SG3525ANG
features
PWM controller, 0.4A, 8-40V, DIP16
€1.55SG3525AN
Technical information
| General | |
|---|---|
| Type | PWM |
| Model | Switching controller |
| Mounting form | DIP-6 |
| Measuring range | |
| Frequency | 400 kHz |
| Electrical values | |
| Output Current | 0.4 A |
| Supply voltage | 8.0 .. 35 VDC |
| Input voltage | +8.0 ... +35 VDC |
| Other | |
| Temperature range | 0 ... +70 |
| Manufacturer specifications | |
| Manufacturer | ONSEMI |
| Manufacturer ID | SG3525ANG |
| Weight | 0.001 kg |
| RoHS | conform |
| EAN/GTIN | 9900002564177 |
| HS-Code | 85423990 |
Safety information
Responsible person for the EU
Economic operator established in the EU, who ensures that the product complies with the required regulations:
reichelt elektronik GmbH
Elektronikring 1
26452 Sande, DE
[email protected]
https://www.reichelt.de