features
PWM controller, 2.5A, 800V, 115kHz, SSO10
€1.43VIPER06HS
Technical information
| General | |
|---|---|
| Type | PWM |
| Model | Switching controller |
| Mounting form | SSO-10 |
| Measuring range | |
| Frequency | 115 kHz |
| Electrical values | |
| Output Current | 2.5 A |
| Supply voltage | 11.5 .. 23.5 VDC |
| Output voltage | 800 V DC |
| Input voltage | +11.5 ... +23.5 VDC |
| Other | |
| Temperature range | -40 ... +150 |
| Manufacturer specifications | |
| Manufacturer | STMICROELECTRONICS |
| Manufacturer ID | VIPER06HS |
| Weight | 1.0E-4 kg |
| RoHS | conform |
| EAN/GTIN | 9900002563965 |
| HS-Code | 85423990 |
Safety information
Responsible person for the EU
Economic operator established in the EU, who ensures that the product complies with the required regulations:
STMicroelectronics GmbH
Bahnhofstraße 18
85609 Aschheim, DE
[email protected]
https://www.st.com