Seven Darlington arrays
Housing: DIL-16
Seven-Darlington arrays, DIP-16
€0.31ULN 2004A
Technical information
| General | |
|---|---|
| Model | 7 Darlington arrays |
| Design | 7-channel |
| Mounting form | DIP-16 |
| Electrical values | |
| Input voltage | 30 VDC |
| Input current | 1.45 A |
| Output voltage | 50 V DC |
| Other | |
| Temperature range | -20 .. +85 |
| Measures | |
| Length | 20 mm |
| Width | 7.1 mm |
| Height | 5.1 mm |
| Manufacturer specifications | |
| Manufacturer | FREI |
| Weight | 0.001 kg |
| RoHS | conform |
| EAN/GTIN | 9900000220709 |
| HS-Code | 85423990 |
Safety information
Responsible person for the EU
Economic operator established in the EU, who ensures that the product complies with the required regulations:
reichelt elektronik GmbH
Elektronikring 1
26452 Sande, DE
[email protected]
https://www.reichelt.de/