SMD miniPROFET SOT-223 transistor
SMD miniPROFET SOT-223 transistor
€1.09BSP 452 SMD
Technical information
| General | |
|---|---|
| Type | High-side switch |
| Design | High-Side Switch |
| Mounting form | SMD |
| Electrical values | |
| Ptot | 1.8 W |
| Ubb | 40 V |
| fT | 2000 MHz |
| hFE | 2000 |
| RDS(on) | 160 mOhm |
| Manufacturer specifications | |
| Manufacturer | INFINEON |
| Manufacturer ID | BSP452E6327 |
| Weight | 0.001 kg |
| RoHS | conform |
| EAN/GTIN | 9900000414207 |
| HS-Code | 85412900 |
Safety information
Responsible person for the EU
Economic operator established in the EU, who ensures that the product complies with the required regulations:
reichelt elektronik GmbH
Elektronikring 1
26452 Sande, DE
[email protected]
https://www.reichelt.de