Housing: S-DIL-30
Manufacturer: Sanyo
Special switching regulator, 4-fold, 0.3 ... 20 V, 1 ... 20 V, D
€4.88LC 7818
Technical information
| General | |
|---|---|
| Type | Power switch |
| Mounting form | DIP-30 |
| Model | Switching controller |
| Electrical values | |
| Input voltage | 0,7 - 20 VDC |
| Supply voltage | -0.3 ... 20 VDC |
| Output voltage | -1 ... +20 V DC |
| Igf | 1 mA |
| Other | |
| Temperature range | -30 ... +75 |
| Manufacturer specifications | |
| Manufacturer | SANYO |
| Manufacturer ID | LC7818 |
| Weight | 0.0018 kg |
| RoHS | conform |
| EAN/GTIN | 9900000101732 |
| HS-Code | 85423990 |
Safety information
Responsible person for the EU
Economic operator established in the EU, who ensures that the product complies with the required regulations:
reichelt elektronik GmbH
Elektronikring 1
26452 Sande, DE
[email protected]
https://www.reichelt.de