Secondary regulator
Housing: MSOP 10
Manufacturer: Linear Technology
Step-up/down, adj., 2.5 ... 36 V, 5 ... 5.4 V, MSOP-10
€9.66LTC 1871 EMS
Technical information
| General | |
|---|---|
| Model | Controller |
| Design | Flyback, SEPIC |
| Mounting form | MSOP-10 |
| Electrical values | |
| Input voltage | 2,5 - 36 VDC |
| Output voltage | 5 - 5,4 V DC |
| Switching frequency | 50 kHz |
| Frequency | 1 MHz |
| Manufacturer specifications | |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Manufacturer ID | LTC1871EMS#PBF |
| Weight | 0.001 kg |
| RoHS | conform |
| EAN/GTIN | 9900000815868 |
| HS-Code | 85423990 |
Safety information
Responsible person for the EU
Economic operator established in the EU, who ensures that the product complies with the required regulations:
Analog Devices GmbH
Otl Aicher Str. 60-64
80807 München, DE
adi-germanyanalog.com
https://www.analog.com