Video amplifier
Housing: DIL-14
Video amplifier, DIL-14
€0.93NE 592 DIL
Technical information
| General | |
|---|---|
| Model | Video amplifier |
| Mounting form | DIP-14 |
| Other | |
| Temperature range | 0 ... +70 |
| Electrical values | |
| Supply voltage | ± 8.0 VDC |
| Input voltage | ±5 VDC |
| Input current | 0.027 A |
| Output Current | 0.01 A |
| Frequency range | 500 MHz |
| Manufacturer specifications | |
| Manufacturer | FREI |
| Weight | 0.0011 kg |
| RoHS | conform |
| EAN/GTIN | 9900000134181 |
| HS-Code | 85423310 |
Safety information
Responsible person for the EU
Economic operator established in the EU, who ensures that the product complies with the required regulations:
reichelt elektronik GmbH
Elektronikring 1
26452 Sande, DE
[email protected]
https://www.reichelt.de/