RGB video amplifier
Enclosure: DIL-28
Video amplifier, DIL-28
€1.84LM 1203
Technical information
| General | |
|---|---|
| Model | Amplifier |
| Type | Video |
| Design | RGB broadband |
| Mounting form | DIP-28 |
| Other | |
| Temperature range | 0 ... +70 |
| Electrical values | |
| Input voltage | 10,8 13,2 VDC |
| Performance | 2.5 W |
| IF(AV) | 0.028 A |
| Thermal resistance | 50 |
| Manufacturer specifications | |
| Manufacturer | FREI |
| Weight | 0.0015 kg |
| RoHS | conform |
| EAN/GTIN | 9900000103873 |
| HS-Code | 85423310 |
Safety information
Responsible person for the EU
Economic operator established in the EU, who ensures that the product complies with the required regulations:
reichelt elektronik GmbH
Elektronikring 1
26452 Sande, DE
[email protected]
https://www.reichelt.de/