Voltage reference, 2.5..20V, 0.8%, SOT-23
€0.17AZ431BZ-ATRG1
Technical information
| General | |
|---|---|
| Type | Spannungsreferenz |
| Model | Shunt Reference |
| Design | einstellbar |
| Mounting form | SOT-23-3 |
| Initial accuracy | 0.8 % |
| Tepmerature coefficient | 67 ppm/°C |
| Electrical values | |
| Output voltage | 2.5..20 V DC |
| Vin(max) | 20 V |
| Other | |
| Temperature range | -55..125 |
| Manufacturer specifications | |
| Manufacturer | DIODES INCORPORATED |
| Manufacturer ID | AZ431BZ-ATRG1 |
| Weight | 1.0E-5 kg |
| RoHS | conform |
| EAN/GTIN | 9900003868854 |
| HS-Code | 85423990 |
Safety information
Responsible person for the EU
Economic operator established in the EU, who ensures that the product complies with the required regulations:
Diodes Incorporated
Balanstrasse 59
81541 München, DE
[email protected]
https://www.diodes.com