1.2 V to 37 V adjustable voltage regulator
Housing: TO-92
Voltage regulator, adjustable, 1.2 ... 37 V, TO-92
€0.23IL 317 TO 92
Technical information
| General | |
|---|---|
| Model | Controller |
| Type | Continuous |
| Design | Voltage regulator |
| Mounting form | TO-92 |
| Electrical values | |
| Output voltage | 1,2 - 37 V DC |
| Output Current | 0,1 A |
| Other | |
| Temperature range | -10 +125 |
| Manufacturer specifications | |
| Manufacturer | ESTEK |
| Manufacturer ID | IL317L |
| Weight | 0.001 kg |
| RoHS | conform |
| EAN/GTIN | 9900000853556 |
| HS-Code | 85423990 |
Safety information
Responsible person for the EU
Economic operator established in the EU, who ensures that the product complies with the required regulations:
reichelt elektronik GmbH
Elektronikring 1
26452 Sande, DE
[email protected]
https://www.reichelt.de
Responsible person for the EU
Economic operator established in the EU, who ensures that the product complies with the required regulations:
reichelt elektronik GmbH
Elektronikring 1
26452 Sande, DE
[email protected]
https://www.reichelt.de